انواع رژیم

دوران بارداری

دوران بارداری یکی از شیرین ترین دوران برای تمام مادران سرزمین است زیرا زنان در این دوران یک فردی را در درون خودشان رشد میدهند و او را از نظر عاطفی و غذایی بسیار وابسته به خود میدانند.
پس تغذیه سالم در این دوران میتواند کلیدی ترین نکته برای رشد مناسب جنین باشد. به دلیل اهمییت بالای این دوران مجاز به رعایت رژیم غذایی با محدودیت کالری نیستید.
خانم های باردار باید متناسب با وزن قبل از بارداری شان وزن اضافه کنند و در صورتی که اضافه وزن به اندازه کافی نباشد و یا بیشتر از مقدار مجاز باشد با رژیم غذایی مناسب می توان مانع از وزن گیری نا مناسب مادر در طول این دوران شد.
در صورتی که مادر به علت اضافه وزن بیشتر از انتظار به رژیم های غذایی محدود به کالری روی اورد، خطرات جدی جنین را تهدید خواهد کرد زیرا متابولیسم مادر تغییر کرده و با چربی سوزی مادر ترکیباتی در خون ترشح میشود که برای رشد مغزی جنین خطرناک خواهد بود.
مادران باردار باید در این دوران از میوه ها، سبزیجات تازه، پروتئین به اندازه کافی، کربوهیدرات سبوس دار استفاده کنند و در صورتی که به علت ویار و تهوع ناشی از دوران بارداری توانایی استفاده از موادغذایی ذکر شده را نداشته باشند باید مواد مغذی را از طریق مکمل ها و جایگزین های غذایی دریافت کنند.
با تکمیل فرم مخصوص لتوسا میتوانید رژیم غذایی مناسب این دوران را دریافت کنید.

about

© 1402 تمام حقوق محفوظ است.


logo-samandehi