انواع رژیم

افراد 7 تا 18 سال

افرادی که در گروه سنی 7 تا 18 سال قرار دارند دوران مهمی از نظر رشد را طی میکنند و دوران بلوغ نیز در همین سن رخ میدهد. دوران بلوغ دوران تحول رشدی است که اغلب رشد قدی نیز بعد از این دوران به کندی رخ میدهد. به همین دلیل کودکان تا قبل از سن بلوغ باید از این دوران طلایی بهترین استفاده را ببرند تا به بهترین و بیشترین رشد قدی خود برسند.
عادت های غذایی کودکان در همین دوران شکل میگیرد به همین علت توصیه میکنیم والدین گرامی با تمرکز بر رفتار های خود بتوانند عادت های سالم غذایی برای کودک فراهم کنند.
اغلب کودکان سبزیجات و میوه ها را نمی خورند و یا به اندازه کافی نمیخورند. می توان با اصلاع عادت های غذایی و تهیه غذاهایی که به صورت مخفی از سبزیجات استفاده شده بهره ببرند تا به مرور زمان علاقه کودک را به مصرف سبزیجات و میوه ها زیاد کنند.
از دیگر مشکلات کودکان در این سنین استفاده بیش از حد از رسانه های دیجیتال و موبایل و تلویزیون است که رشد کودک را نیز تحت تاثیر خود قرار میدهد. باید زمان تماشای تلویزیون و تبلت را به 2 ساعت در روز کاهش داد و برای پر کردن زمان های تفریح کودک از بازی های پر تحرک و فرح بخش استفاده کنند.
زمان خواب کودک نیز می تواند نقش مهمی در رشد قدی او داشته باشد به صورتی که اگر کودک دیرهنگام(بعد از ساعت 10 شب) به خواب برود هورمون رشد ترشح نخواهد شد و قد کودک رشد مناسبی نخواهد داشت.
والدین گرامی می توانید با تکمیل فرم مخصوص رژیم غذایی مناسب برای فرزندتان را دریافت کنید.

about

© 1402 تمام حقوق محفوظ است.


logo-samandehi