انواع رژیم

افزایش وزن

افرادی که لاغر هستند و شاخص توده بدنی شان کمتر از حد معمول است و کمبود وزن دارند به دنبال راهی برای افزایش وزن هستند اما عموما بعد از مدتی رژیم را رها میکنند زیرا راهکاری برای افزایش اشتها پیدا نکرده اند.
افزایش اشتها از جمله مشکلات حل نشده برای افراد کم وزن است به همین دلیل رژیم های غذایی افزایش وزن برای این افراد مفید نبوده و نتوانسته باعث افزایش وزن شان شود.
می توان با چند راهکار ساده میزان اشتهای فرد را به مرور زمان افزایش داد به گونه ای که راهکار ها به عنوان سبک زندگی فرد محسوب شده و بتواند به خوبی وزن فرد را افزایش دهد.
بعضی از افراد کم وزن تصور میکنند که با مصرف مواد غذایی پرکالری، مضر و فست فودی میتوانند وزن خود را افزایش دهند، در صورتی که این مواد غذایی نه تنها به افزایش وزن کمک نخواهد کرد بلکه باعث بروز انواع بیماری مانند افزایش فشار خون، افزایش چربی خون و احتمالا بیماری قلبی عروقی خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان برای افزایش وزن سراغ چربی های اشباع، روغن های حیوانی و غذاهای پر چرب نروید.
ژنتیک در این امر بسیار مهم است زیرا اگر در خانواده ای بزرگ شده اید که همه اعضای خانواده کم وزن هستند به احتمال زیاد این کم وزنی ، ژنی است که به شما نیز رسیده است که احتمال موفقییت شما را در افزایش وزن کمتر خواهد کرد.
رعایت یک رژیم غذایی سالم با کالری متناسب و راهکارهای کمک کننده افزایش اشتها می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

about

© 1402 تمام حقوق محفوظ است.


logo-samandehi