انواع رژیم

دوران شیردهی

تمام خانم های باردار تا پایان دوران بارداری شان باید متناسب با وزن قبل از دوران بارداری اضافه وزن پیدا کنند که این اضافه وزن متناسب با وزن اضافه شده برای جنین است.
بعد از زایمان و با شروع دوران شیردهی خانم ها به فکر کاهش وزن می افتند و خیلی از افراد نیز حتی راههای خطرناکی برای کاهش وزن در این دوران را دنبال میکنند.
در دوران شیردهی مانند دوران بارداری اجازه کاهش وزن و داشتن رژیم غذایی با کالری بسیار محدود را ندارند زیرا در دوران شیردهی خصوصا در 6 ماهه اول زندگی کودک که به صورت صرف تغذیه انحصاری با شیرمادر را دارد به هیچ عنوان نباید کالری دریافتی مادر کمتر از میزان نیاز روزانه باشد زیرا رشد کودک وابسته به شیراو و تغذیه مادر است و کیفیت شیرمادر می تواند به خوبی رشد کودک را تضمین کند.
در صورتی که مادر در دوران شیردهی رژیم سخت و محدود از کالری را دنبال کند هم طعم شیر مادر تغییر خواهد کرد و هم موجب عدم میل کودک برای ادامه شیر خوردن شود و از طرفی نیز شیر کودک نسبت به بسیاری از ویتامین ها و املاح محدود میشود و رشد ذهنی و قدی اورا تحت تاثیر قرار میدهد.
برای رفع نگرانی مادران شیرده باید گفت که فرایند شیردهی نوزاد در کاهش وزن مادر به طور بالقوه ای موثر است البته در صورتی که مادر در طول این دوران از رژیم غذایی مناسب بدون محدودیت کالری استفاده کند و شیردهی مادر خصوصا برای 6 ماهه اول ادامه داشته باشد.
از دیگر نگرانی مادران شیرده کیفیت بالای شیر است که با مصرف مواد غذایی مفید و سالم می توان کیفیت شیر را تضمین کرد. شیر مادر در هر ماه از شیردهی از نظر مواد مغذی متفاوت از ماه های دیگر است و متناسب با میزان نیاز کودک میزان مواد مغذی شیر نیز تغییر خواهد و در صورتی که مادر رژیم غذایی سالمی داشته باشد این تغییرات به خوبی انجام خواهد شد.
توصیه ما به مادران شیرده داشتن یک رژیم غذایی سالم، متعادل و متنوع است که می توانید با تکمیل فرم لتوسا به این اهداف دست پیدا کنید.

about

© 1402 تمام حقوق محفوظ است.


logo-samandehi